Alessia Sluis pakt schoolslagklassement
Leeuwarden, 29-12-2025 - Maandagochtend startte het tweede deel van de Chritmas Swim. In de ochtenduren stond er een kleine groep aan de start. In de middaguren was er een nieuwe lichting DedemsvaartAC-ers. Alessia Sluis was op zondag al een van de zwemsters die het best presteerden. Daar ging ze maandag mee verder. Ze kon na de ochtenduren de prijs voor de winnares van het schoolslagklassement in ontvangst nemen. Bij de middagsessie ontving ze de prijs voor de tweede plaats in het vlinderslagklassement. Ilse Zuurman deed net als zondag ook maandag weer van zich spreken met prima tijden.
Voor DedemsvaartAC begon het maandag met een 50 vlinder. Net als op zondag begon het ook maandag eerst met een lange afstand, zodat iedereen na een lange zwem-zondag ook maandag weer rustig op gang kon komen, behalve dan natuurlijk de deelnemers aan deze afstand. Vanwege het grote aantal deelnemers moesten de toeschouwers met een kopje koffie het geheel vanuit de kantine bekijken, of thuis achter de laptop. Er was namelijk een livestream van het gehele toernooi. Alessia Sluis en Ilse Zuurman waren de zwemsters bij DedemsvaartAC die zondag het best presteerden. Ze waren maandag het eerst aan de beurt met een 50 vlinder. Alessia zat deze keer niet bij de beste 3. Ze werd vierde. Ilse slaagde er al weer in om een persoonlijk record scherper te stellen. Op de 50 vlinder deed ze dat met ruim 3 seconden naar 38.57. Het volgende nummer voor de vrouwen was een 200 rug. Ilse kwam ook op dit nummer uit. Nu gingen er 42 seconden van haar beste tijd af. Het was al ruim 2 jaar geleden dat ze dit nummer op een wedstrijd zwom. Romee Jabben haalde haar gram op de 200 rug. Op zaterdag ging het allemaal niet helemaal zo als ze wenste. Op de 200 rug dook ze een seconde onder haar inschrijftijd. Op de 50 vrij deed Tim Zuurman het uitstekend. Hij bleef maar 0,1 seconde boven zijn beste tijd steken. Even later ging hij ook hard op de 100 school met een 1.13. Het was de tweede keer dat hij in de 1.13 zwom. Alessia Sluis sloot het ochtendprogramma af. Ze zwom een mooie persoonlijk record met 2.43.18. Het resulteerde in de eindoverwinning in het schoolslagklassement. Daarmee kon ze een leuke geldprijs in ontvangst nemen.
-----Meerdere-----
In de middaguren begon het voor DedemsvaartAC met een 100 rug voor de mannen. In de strijd tussen Duuk Harms en Ruben Kragt, moest Duuk deze keer zijn meerdere erkennen in Ruben. Ruben werd derde en Duuk vierde. Mart Tempelman werd vijfde. Voor de vrouwen stond er een 50 van deze slag op het programma. Daphne Dijsselhof bracht de klok op 33.24 tot stilstand. Dat betekende een verbetering van haar beste tijd. Omdat ze de serie won, ging ze niet met lege handen naar huis, maar mocht ze een prijsje uitzoeken. Op de 100 vlinderslag bleef Alessia Sluis boven haar beste tijd steken. Ze werd derde. In het totaalklassement bracht deze prestatie haar echter op de tweede plaats. Aan het eind van de dag wist Mart Tempelman nog zijn beste tijd op de 50 schoolslag naar 34.86 te brengen. De wedstrijd werd afgesloten met zogenaamde skinraces. De snelste dames en heren plaatsten zich hiervoor. Elke keer werd er 25 meter gezwommen. De langzaamste viel dan af. Alessia overleefde een 25 meter borstcrawl, een 25 schoolslag en een 25 vlinder. Op de 25 rug moest ze haar meerdere erkennen in Sara Korthuis en Kinge Zandringa. Zodoende werd ze derde op deze race.
Klik hier voor meer informatie.
Terug naar archief